Reprodukcje obrazów wielkich mistrzów malarstwa to znakomity pomysł na udekorowanie ścian salonu lub sypialni. Poniżej prezentujemy najbardziej znane dzieła sławnych malarzy.

Dama z gronostajem Leonarda da Vinci - Reprodukcja obrazu na płótnie
Reprodukcja obrazu na płótnie Dama z gronostajem Leonardo da Vinci.

Portret damy z gronostajem zwany zwyczajowo: Dama z gronostajem – obraz olejny autorstwa Leonarda da Vinci, namalowany około 1489 roku, wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o wymiarach 54,7 na 40,3 cm. Przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludwika Sforzy. Od 2016 roku znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Mona Lisa Leonardo da Vinci - reprodukcje obrazów na płótnie
Reprodukcja obrazu na płótnie Mona Lisa Leonardo da Vinci.

Mona lisa to obraz olejny namalowany na drewnie topoli, przez sławnego malarza włoskiego renesansu, Leonarda da Vinci. Obraz powstał na początku XVI wieku (ok. 1503–1506), a obecnie znajduje się w paryskim Luwrze, będąc własnością rządu Francji. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej cenionych obrazów z czasów renesansu.

Narodziny Wenus - Sandro Botticelli, Reprodukcja obrazu na płótnie
Reprodukcja obrazu na płótnie Narodziny Wenus Sandro Botticelli

Narodziny Wenus – (The Birth of Venus). Obraz namalowany przez słynnego włoskiego malarza renesansowego ok. 1485 roku temperą na płótnie o wymiarach ok. 172,5 x 278,5 cm, prawdopodobnie na zlecenie rodziny Medyceuszy. Tematyka obrazu zaczerpnięta została z hymnów homeryckich lub z wierszy Poliziana, bądź też nawiązuje do filozofii neoplatońskiej.. Malując narodziny najpiękniejszej bogini, stworzył wzór piękna kobiecego ciała. Obecnie w Galerii Uffizi we Florencji.

Wieża Babel Pietera Bruegla - Reprodukcja obrazu na płótnie
Wieża Babel Pietera Bruegla – Reprodukcja obrazu na płótnie

Wieża Babel – obraz olejny niderlandzkiego malarza Pietera Bruegla zwanego starszym, namalowany w 1563 w Antwerpii. Inspiracją dla autora było opowiadanie biblijne o wieży Babel, znajdujące się w jedenastym rozdziale Księgi Rodzaju. Według Biblii wieża Babel stanowiła wyraz pychy ludzi, którzy, nie mając błogosławieństwa Boga, chcieli zjednoczyć się i okazać swoją wielkość. Wieża nigdy nie została ukończona, bowiem Stwórca pomieszał ludziom języki i jak mówi przypowieść od tej pory ludzie nie mogą się ze sobą porozumieć.

Słoneczniki Vincent Van Gogh - Reprodukcja obrazu na płótnie
Słoneczniki Vincenta Van Gogh – Reprodukcja obrazu

Słoneczniki to seria obrazów namalowanych przez Vincenta van Gogha, zawierających motyw słoneczników. Powstało ogółem 11 obrazów: 4 podczas pobytu w Paryżu i 7 w Arles. Pod koniec XIX w. cięty słonecznik stał się popularnym kwiatem używanym do dekoracji. Symbolizował on radość życia i idealizm. Stał się też popularnym motywem w malarstwie.

Pocałunek Gustav Klimt - Reprodukcja obrazu wydrukowana na płótnie
Reprodukcja obrazu na płótnie Pocałunek Gustav Klimt

W oryginale to obraz olejny w wymiarze 180×180 cm, zaliczany do nurtu secesji wiedeńskiej, powstały w latach 1907–1908, w czasie opisywanym jako „złoty okres” malarza. Gustav Klimt (ur. 14 lipca 1862 roku w Baumgarten, dziś w Penzing, zm. 6 lutego 1918 w Wiedniu) to austriacki malarz i grafik, symbolista. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu.

Szał uniesień - Władysław Podkowiński
Szał uniesień – Władysław Podkowiński

Szał lub Szał uniesień – obraz olejny Władysława Podkowińskiego z 1894 roku. Jest jednym z najbardziej znanych polskich obrazów, uważanym przez znawców sztuki za pierwsze znaczące dzieło nurtu symbolizmu w polskim malarstwie.

Reprodukcja obrazu Ostatnia Wieczerza
Reprodukcja obrazu Ostatnia Wieczerza

Juan de Juanes, Ostatnia Wieczerza (ok. 1507-1579), hiszpański malarz okresu renesansu, wypisał w aureolach apostołów ich imiona! Nie posunął się wprawdzie do tego, żeby również Judasza obdarować aureolą, ale za to napisał jego imię na stołku, poniżej zadka apostoła o tak złej reputacji.

Więcej reprodukcji obrazów słynnych malarzy znajdziesz w naszym sklepie internetowym Reprodukcje obrazów sławnych malarzy – ObrazyDeco.pl

5/5 - (3 votes)