Reprodukcje dzieł sławnych malarzy

Reprodukcje obrazów wielkich mistrzów malarstwa to znakomity pomysł na udekorowanie ścian salonu lub sypialni. Poniżej prezentujemy najbardziej znane dzieła sławnych malarzy.

Reprodukcja obrazu na płótnie Dama z gronostajem Leonardo da Vinci.

Dama z gronostajem Leonarda da Vinci - Reprodukcja obrazu na płótnie

Portret damy z gronostajem zwany zwyczajowo: Dama z gronostajem – obraz olejny autorstwa Leonarda da Vinci, namalowany około 1489 roku, wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o wymiarach 54,7 na 40,3 cm. Przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludwika Sforzy. Od 2016 roku znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Reprodukcja obrazu na płótnie Mona Lisa Leonardo da Vinci.

Mona Lisa Leonardo da Vinci - obraz wydrukowany na płótnie

Mona lisa to obraz olejny namalowany na drewnie topoli, przez sławnego malarza włoskiego renesansu, Leonarda da Vinci. Obraz powstał na początku XVI wieku (ok. 1503–1506), a obecnie znajduje się w paryskim Luwrze, będąc własnością rządu Francji. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej cenionych obrazów z czasów renesansu.

Reprodukcja obrazu na płótnie Narodziny Wenus Sandro Botticelli.

Narodziny Wenus - Sandro Botticelli, Reprodukcja obrazu na płótnie

Narodziny Wenus – (The Birth of Venus). Obraz namalowany przez słynnego włoskiego malarza renesansowego ok. 1485 roku temperą na płótnie o wymiarach ok. 172,5 x 278,5 cm, prawdopodobnie na zlecenie rodziny Medyceuszy. Tematyka obrazu zaczerpnięta została z hymnów homeryckich lub z wierszy Poliziana, bądź też nawiązuje do filozofii neoplatońskiej.. Malując narodziny najpiękniejszej bogini, stworzył wzór piękna kobiecego ciała. Obecnie w Galerii Uffizi we Florencji.

Reprodukcja obrazu na płótnie Wieża Babel Pietera Bruegla.

Wieża Babel Pietera Bruegla - Reprodukcja obrazu na płótnie

Wieża Babel – obraz olejny niderlandzkiego malarza Pietera Bruegla zwanego starszym, namalowany w 1563 w Antwerpii. Inspiracją dla autora było opowiadanie biblijne o wieży Babel, znajdujące się w jedenastym rozdziale Księgi Rodzaju. Według Biblii wieża Babel stanowiła wyraz pychy ludzi, którzy, nie mając błogosławieństwa Boga, chcieli zjednoczyć się i okazać swoją wielkość. Wieża nigdy nie została ukończona, bowiem Stwórca pomieszał ludziom języki i jak mówi przypowieść od tej pory ludzie nie mogą się ze sobą porozumieć.

Reprodukcja obrazu na płótnie Słoneczniki Vincent Van Gogh.

Słoneczniki Vincent Van Gogh - Reprodukcja obrazu na płótnie

Słoneczniki to seria obrazów namalowanych przez Vincenta van Gogha, zawierających motyw słoneczników. Powstało ogółem 11 obrazów: 4 podczas pobytu w Paryżu i 7 w Arles. Pod koniec XIX w. cięty słonecznik stał się popularnym kwiatem używanym do dekoracji. Symbolizował on radość życia i idealizm. Stał się też popularnym motywem w malarstwie.

Reprodukcja obrazu na płótnie Pocałunek Gustav Klimt.

Pocałunek Gustav Klimt - Reprodukcja obrazu wydrukowana na płótnie

W oryginale to obraz olejny w wymiarze 180×180 cm, zaliczany do nurtu secesji wiedeńskiej, powstały w latach 1907–1908, w czasie opisywanym jako „złoty okres” malarza. Gustav Klimt (ur. 14 lipca 1862 roku w Baumgarten, dziś w Penzing, zm. 6 lutego 1918 w Wiedniu) to austriacki malarz i grafik, symbolista. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu.

Reprodukcja obrazu na płótnie Szał uniesień Władysław Podkowiński.

Reprodukcja obrazu Szał uniesień - Władysław Podkowiński

Szał lub Szał uniesień – obraz olejny Władysława Podkowińskiego z 1894 roku. Jest jednym z najbardziej znanych polskich obrazów, uważanym przez znawców sztuki za pierwsze znaczące dzieło nurtu symbolizmu w polskim malarstwie.

Reprodukcja obrazu na płótnie Ostatnia Wieczerza Juan de Juanes.

Reprodukcja obrazu Ostatnia Wieczerza

Juan de Juanes (ok. 1507-1579), hiszpański malarz okresu renesansu, wypisał w aureolach apostołów ich imiona! Nie posunął się wprawdzie do tego, żeby również Judasza obdarować aureolą, ale za to napisał jego imię na stołku, poniżej zadka apostoła o tak złej reputacji.

Więcej reprodukcji obrazów słynnych malarzy znajdziesz w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.obrazydeco.pl/18-reprodukcje-slawnych-malarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *