Obrazy na płótnie i fototapety sposobem na oryginalną aranżację wnętrza

Nie musisz zatrudniać architekta, aby twój dom zyskał na oryginalności. Wystarczy, że sięgniesz po nowoczesne rozwiązania, takie jak fototapety oraz obrazy drukowane na płótnie.
Obrazy na płótnie

Link do sklepu z obrazem: http://www.fotodruk.pl/photo/402,stylowy-rower

Dawniej zdobiły ściany wszystkich zamożnych domów, a nawet dworków. Stanowiły wysublimowany element wnętrza, łącząc w sobie zalety estetyczne i pozwalając przy tym na bliski kontakt z prawdziwą sztuką. Mowa oczywiście o obrazach i reprodukcjach, które – choć obecnie nie cieszą się już tak dużą popularnością jak we wspomnianych czasach – to jednak w dalszym ciągu zajmują honorowe miejsce na ścianach wybranych domów.

Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na posiadanie wybranych obrazów. Wpływ na taki stan rzeczy ma duża ilość czynników; począwszy od aspektu natury finansowej, a na z góry ustalonym charakterze wnętrza skończywszy. Co w takim razie zrobić? Sięgnąć po nowoczesne, piękne i zarazem przystępne cenowo rozwiązania, jakimi są drukowane obrazy oraz fototapety.

Dobór fototapety

Tym, co nadaje przestrzeni konkretny, sprecyzowany charakter, jest przede wszystkim kolor, który – w przeważającej mierze – dominuje ściany danego pomieszczenia. Jeśli masz dość sztampowych rozwiązań i pragniesz, aby twoje mieszkanie było nie tylko piękne,  ale również niezwykle oryginalne, to zdecyduj się na połączenie wspomnianego koloru z fototapetą. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy wybrać odpowiednie kolory farb, a następnie dobrać doń wspomnianą fototapetę. Przykładem takiej aranżacji mogą być dwie ściany pomalowane na kolor ciemnej śliwy, jedna w odcieniu cytrynowej zieleni, a jedna wyposażona w fototapetę z motywem fioletowej orchidei na zielonym tle. Dzięki wspomnianym połączeniom kolorystycznym, przestrzeń tworzy wrażenie dobrze przemyślanej, natomiast sama fototapeta pełni przysłowiową funkcję wisienki na czubku tortu.

Sztuka w formacie 3D

Wolisz zdecydowanie mniej inwazyjne, a nawet minimalistyczne aranżacje? Jeśli tak, to zamiast fototapety sięgnij po grafiki drukowane na płótnie. Ten rodzaj rozwiązania można z powodzeniem porównać do klasycznego obrazu. Co istotne to fakt, że obecnie zdecydowana większość firm oddaje do dyspozycji swoich klientów usługę zakładającą stworzenie obrazu z dowolnie wybranego zdjęcia czy grafiki. W praktyce oznacza to więc, że nic nie stoi na przeszkodzie aby na ścianie twojego domu czy też mieszkania zawisł obraz przedstawiający ciebie, twoje dzieci czy bliską sercu osobę. To wspaniały sposób na nadanie wnętrzu indywidualnego, absolutnie niepowtarzalnego charakteru.

http://www.bajeczneobrazy.pl/pl/galeria/22,fototapety-3d

Powyżej link do galerii zdjęć z motywami przestrzennymi i 3D które pozwolą Państwu powiększyć optycznie pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *