Banksy, którego prawdziwe imię i nazwisko według gazety The Guardian to Robert Banks, a według The Mail on Sunday – Robin Gunningham, według innych źródeł to Robin Banksy, ur. 1974 w Yate – brytyjski artysta street art. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i wielu innych miejscach na całym świecie.

Obraz, Grafika z Albertem Einsteinem, Charlie Chaplinem i Marilyn Monroe
Grafika z Albertem Einsteinem, Charlie Chaplinem i Marilyn Monroe

Nigdy nie pokazał twarzy, ale zna go cały świat. Jego historia zaczęła się w Bristolu. Banksy udowodnił, że sztuka uliczna ma znaczenie.

Banksy, Mr. Brainwash - Keep it un-real, obrazy, fototapety
Banksy, Mr. Brainwash – Keep it un-real

Sztuka Banksy’ego jest bardzo często powiązana z miejscem ich umieszczenia i zawiera w sobie humorystyczne grafiki i symbole. Banksy zajmuje się również tworzeniem zmienionych, przerobionych obrazów.

Banksy Ratgirl Artwork - Nowoczesny obraz na ścianę
Banksy Ratgirl Artwork

Jeżeli poszukujesz niebanalnego sposobu na aranżację wnętrza i jesteś fanem street artu, doskonałym pomysłem mogą być obrazy i fototapety z motywami z twórczości Banksy’ego.

Life is Short - modny obraz na płótnie
Banksy – Life is Short

Obrazy Banksy’ego artysty będą doskonale pasowały do pomieszczeń w stylu nowoczesnym – idealnie się sprawdzą w przypadku pokoju dla nastolatka.

Kultowy Banksy – street art w Twoim pokoju

Banksy zasłynął ze swoich niezwykle ciekawych prac pojawiając się na ścianach budynków w Londynie. Powstanie każdej z prac było prawdziwym wydarzeniem – wyróżniają się one swoim oryginalnym stylem, są tworzone w  rozmaitych technikach, wiele z nich posiada polityczne lub społeczne przesłanie.

Banksy - Dziewczynka z balonem - obraz na ścianę
Banksy – Dziewczynka z balonem

Dodatkowo artyście od początku towarzyszy auta performance’u – przez lata dbał o zachowanie anonimowości, a podczas aukcji, na której zlicytowany został jego najsłynniejszy obraz – Dziewczynka z balonikiem – częściowo uszkodził swoje dzieło. Motywy z prac Banksy’ego były wielokrotnie powielane w popkulturze, a także zaczęły zdobić modne puby, sklepy odzieżowe czy z deskorolkami. Dzięki fototapecie możesz również wykorzystać ten pomysł w swoim domu.

Wysokiej jakości obrazy i fototapety z twórczością Banksy’ego

Fototapeta lub obraz z motywem z twórczości Banksy’ego od razu wyróżniają się w pomieszczeniu i przyciągają wzrok. Możesz zdecydować się na którąś z najpopularniejszych prac:  wspomnianą wyżej Dziewczynkę…, Rage, Flower Thrower czy Pokojówkę, ale i poszukać mniej znanych.

Obraz Banksy'ego - Well hung lover - modne obrazy na płótnie
„Well hung lover” – Nagi mężczyzna zwisający z okna

Oprócz bardzo kolorowych dzieł w twórczości Banksy’ego znajdziesz również stonowane, w odcieniach czerni, bieli i szarości, dlatego też bez problemu wybierzesz coś, co będzie pasowało do Twojej aranżacji.

Banksy Behind the Curtain - Za kurtyną - modny i nowoczesny obraz na ścianę
Banksy Behind the Curtain – Za kurtyną

Ponieważ drukowane obrazy na ścianę i fototapety z motywami z prac Banksy’ego same w sobie są bardzo dekoracyjne, co sprawia, że idealnie komponują się z minimalistycznymi meblami. Z powodzeniem mogą być wykorzystane w pokoju nastolatka, ale i wyeksponowane w salonie czy kuchni.  Wybrany motyw może zostać wydrukowany w wysokiej jakości w formie odpornych na zniszczenia fototapet czy obrazów.

Zapraszamy do naszego sklepu gdzie znajdziesz całą kolekcję obrazów Banksy’ego – https://www.obrazydeco.pl/30-banksy-street-art

5/5 - (3 votes)