Dawniej fototapeta kojarzyła się wraz z meblościanką i tapczanem jako nieodłączny element wystroju rodem z minionej epoki. Ten niechlubny wnętrzarski rodowód na lata zamknął jej drogę do nowoczesnych wnętrz. Jej dawne funkcje ozdobne pasowały do tamtejszej stylistyki, jednak kompletnie nie mogły się odnaleźć w nowym typie urządzania przestrzeni.

fototapety na wymiar z lasem
Fototapeta na wymiar z lasem

Aktualnie fototapety na wymiar ponownie wracają do łask. Jednak nie ma już prawie nic wspólne ze swoim dawnym pierwowzorem. Nowoczesne materiały oraz jakość wydruku sprawiają, że jest bardzo eleganckim dodatkiem. Winyl czy lateks czynią wydruk niezwykle wyrazistym, a prezentowane na niej kolory są żywe i głębokie. Powierzchnia jest wytrzymała i odporna na wilgoć.

Gdzie można zastosować fototapetę?

Modna i oryginalna fototapeta na wymiar może być zastosowana w każdym pomieszczeniu. Nadaje wtedy wnętrzu unikalnego charakteru i podkreśla jego styl. Jej zastosowanie jest zatem ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Istnieją jednak pewne ogólne wskazówki, które sprawiają, że cała aranżacja wygląda spójnie i elegancko. 

Fototapety na wymiar do salonu
Fototapeta na wymiar do salonu
  • Fototapeta do salonu. Jeśli nie mamy dużej wolnej przestrzeni na umieszczenie fototapety najlepszy rozwiązaniem będzie wzór, który będzie stanowił tło. Może to być geometryczna wariacja obrazująca jedynie kształty, bez wyraźnego rysunku. Kluczem jest wtedy dopasowanie kolorystyczne do całości. Jeśli dominują w wyposażeniu klasyczne brązy i beże, dobrze będzie prezentowała się ściana z zielonymi i złotymi akcentami. Temat można potraktować też inaczej decydując się na mocny akcent przykuwający wzrok. W zależności od indywidualnych preferencji może to być zarówno wzór bardziej artystyczny lub botaniczny. Równie dobrze wyglądają nawiązania do krajobrazu. 
  • Fototapeta do sypialni. Sypialnia jest miejscem naszego odpoczynku. Spędzamy w niej każdą noc, czasami też leniwe poranki. Dobrze, jeśli zdecydujemy się na motyw, który będzie dopełniał atmosferę relaksu. Spokojne kolory, relaksujące przestrzenie. Możliwości interpretacji jest wiele, każdy z nas odpoczywa bowiem nieco inaczej.
  • Fototapeta w pokoju dziecięcymW tym pomieszczeniu wyobraźnia pozostaje wprost nieskrępowana. Najmłodsi na pewno podpowiedzą swoją wizję. Dosyć oczywistym wyborem wydają się motywy bajkowe. Jednak nie jest to jedyna opcja. Równie dobrze może to być tęcza, rozgwieżdżone niebo czy nawet boisko. Ważne jest jedynie nawiązanie do zainteresowań dziecka i optymistyczna kolorystka. 
  • Fototapeta w kuchniKuchnia nie jest pierwszym miejscem, które kojarzy się nam jako idealne tło dla fototapety. Jednak dlaczego nie spróbować i tam zastosować tego jakże modnego motywu. Soczyste owoce i świeże warzywa mają tak nasycone kolory, że zawsze przyciągają wzrok. Równie dobrze sprawdzą się obrazy targów, czy przyjemnych okolic, które słyną z produkcji lokalnych smakołyków. 

Gdzie kupić fototapety na wymiar?

Fototapeta wykonana na wymiar to nieograniczone możliwości. Może być zarówno drobnym elementem umieszczonym na niewielkiej powierzchni, jak i dużym, przyciągającym wzrok obrazem. Wysoka jakość wydruku oferowana przez profesjonalne firmy sprawia, że w każdym rozmiarze wyglądają one dobrze. Wysoka jakość materiału jest ważnie nie tylko przy efekcie końcowym, ale także przy nakładaniu jej na ścianę. Użycie klasycznego kleju do tapet nie powinno postawiać żadnych przebijających przez powierzchnię śladów. 

fototapety na wymiar
Fototapeta na wymiar z kwiatowym wzorem

Sklep internetowy z fototapetami gwarantuje błyskawiczną realizację złożonych zamówień. Są otwarte na sugestie klientów odnośnie wybranego wzoru oraz preferowanego rozmiaru. Wszystko po to, aby fototapeta była ozdobą mieszkania na długie lata.

5/5 - (3 votes)