Motywy kwiatowe stale są obecne w najmodniejszych projektach aranżacji wnętrz. Dodają świeżości, uroku, łatwo dopasowują się do stylizacji mieszkania i gamy kolorystycznej. W projektach fototapet i obrazów na płótnie najczęstsze motywy to zielona łąka, egzotyka, kwiaty w makro-powiększeniu oraz tradycyjne róże. Pokój z motywem kwiatowym jest nie tylko modny, ale i pełen subtelnej świeżości!

Łąka pełna kwiatów

Łąka pełna kwiatów
Pole czerwonych maków ma Mazurach

Zielona, wysoka trawa, poprzetykana makami, stokrotkami czy astrami, kojarzy się z polską, piękną naturą. Na fototapecie najczęściej widać nie tylko poszycie łąki, ale i błękitne niebo, na którym fruwają motyle lub ptaki. Gdzieniegdzie, na liściu, można dostrzec biedronkę… Jeśli zagospodarujesz jedną ścianę w pokoju na taki krajobraz, stworzysz idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Do tego motywu perfekcyjnie pasuje wiklinowy stolik oraz wygodne fotele ze zielonymi, wzorzystymi poduszkami. Jeśli zdecydujesz się na obraz na płótnie do salonu, przedstawiający łąkę, doskonale będzie się on komponował w otoczeniu zdjęć z wakacji i wiszących pamiątek z podróży.

Dżungla w Twoim salonie

Dżungla
Dżungla w Nepalu

Motyw lasu tropikalnego doskonale nadaje się do sypialni – jego ciemna, głęboka zieleń wpływa na poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Na fototapecie dżungli możemy dostrzec pnącza, zwisające z egzotycznych drzew, przepiękne, kolorowe kwiaty – orchidee czy anturium, gęste poszycie, gdzieniegdzie można też dostrzec wielobarwne papugi. Stylizacja, nawiązująca do Amazonii, to beżowa tonacja mebli oraz delikatne, lniane tkaniny. Odpoczywając w takiej sypialni możesz poczuć się, jakbyś leżał na hamaku na drugim końcu świata!

Makro-powiększenie

Makro
Makro, wielka kropla rosy na dmuchawcu

Na obrazach lub fototapetach przedstawiających kwiaty w makro-powiększeniu można dostrzec jedynie fragment rośliny – najczęściej płatki lub kawałek środka kwiatu. Jest to oryginalny i przepiękny motyw, gdyż możemy zaobserwować, niczym pod lupą, maleńkie żyłki koloru, rozchodzące się po płatku, delikatne pręciki i słupek, lub kroplę rosy, która odbija w sobie piękno rośliny. Obrazy z kwiatami doskonale pasują do salonu, sypialni lub pokoi gościnnych. Jest delikatny, a jednocześnie intrygujący.

Róże zawsze eleganckie

Fototapeta on color
Czerwona róża na czarno białych deskach, one color

Jeśli poszukujesz tradycyjnego i uniwersalnego motywu do aranżacji mieszkania, róże będą najbardziej odpowiednie. Są definicją piękna, dostojności i elegancji. W obrazach lub na fototapecie nie musisz skupiać się na tonacji czerwieni – każdy kolor kwiatów spełni swoją funkcję, jednocześnie dopełniając barwy innych dekoracji w pokoju. Róże herbaciane lub białe doskonale będą komponować się ze spokojną stylizacją mebli retro.

5/5 - (3 votes)