Nowoczesne i modne obrazy do wnętrz powinno się dobierać z większą precyzją niż na przykład zakup mebli. Błędne jest decydowanie się na najprostsze i najtańsze rozwiązania tzn podróbkę słynnych obrazów. Zainwestowanie w swój gust i sensowna aranżacja wnętrza opłaci się.

Modne obrazy do salonu
Modne obrazy do salonu – Czarna kobieta na białym tle

Obraz na płótnie będzie zdobił ścianę latami, a wnętrze zyska niepowtarzalny charakter. Zadaniem obrazu jest nadanie wnętrzu uroku. W końcu to sztuka. Osoby które decydują się na dekoracje ścienne mają wewnętrzną chęć dodanie nowej energii do swej przestrzeni życiowej – a obraz to inna przestrzeń, inna emocje. We wnętrzach gdzie mieszkamy obraz powinien budzić emocje i to zdecydowanie pozytywne. Stylowe obrazy do salonu powinny odpowiadać temperamentowi i gustowi gospodarza.

Obrazy do salonu
Obrazy do salonu – Kolorowa ulica w Paryżu

Ważne jest by dostosowanie proporcji między dekoracją ścienna a resztą wyposażenia wnętrza tak by stworzyć pewien typ napięcia- relacji pomiędzy wnętrzem, a obrazem i domownikami. Istotne znaczenie ma fakt jakie emocje odnosi właściciel obrazu na jego widok. Jeżeli nas obraz interesuje to zwrócimy na niego uwagę. Przeanalizujmy jego tło, dopasowanie kolorystyki do wnętrza, czy pasuje nam wymiarowo. Istotne jest też czy obraz ma wnętrze ożywić czy też wprost odwrotnie wyciszyć.

Aranżacja salonu w modne i stylowe obrazy na płótnie

Ostatnio modne są obrazy surrealistyczne, wyszukane akty kobiece, obrazy dzikich kwitnących latem łąk jak i odważne pop-artowe kompozycje. To obecnie gości na ścianach naszych domów.

Stylowe obrazy do wnętrz
Stylowe obrazy do wnętrz – Wiosenny las o świcie

Odnawianie starych obrazów olejnych wiąże się nie raz z dużymi kosztami i warto to uwzględnić kupując taki stary obraz na płótnie. Prostym i niedrogim kosztem jest odnawiacz malarski – typ lakieru, który wyeliminuje brud i pożółkły czy poczerniały werniks. Jeśli chodzi o stare płótna zabieg ten może wywołać efekt rozświetlenia kolorem.

Stylowe obrazy do salonu
Abstrakcyjny tygrys – Stylowe obrazy do salonu

Podczas odnawiania obrazu może się jednak okazać, że zniszczeniu uległa także warstwa malarska i wtedy odnowienie obrazu może być nierealne. Tak więc gdy chcemy kupić obraz na płótnie, zastanówmy się, czy lepiej nie kupić trochę drożej, ale już odnowiony.

5/5 - (3 votes)