Wydawać by się mogło, że aby zobaczyć naprawdę piękne krajobrazy, trzeba się wybrać daleko poza granice naszego kraju. Nic bardziej mylnego! Polska obfituje w miejsca, których widoki zapierają dech w piersiach i których uwiecznienie na zdjęciu, czy też obrazie jest wręcz wskazane. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że niektóre ujęcia są w stanie oddać magię danego miejsca – muszą to być jednak zdjęcia naprawdę dobre, które są robione nie tylko aparatem, ale również pewną ręką profesjonalisty. 

Wschód słońca nad Morzem Bałtyckim, Gdynia Orłowo, Polska
Wschód słońca nad Morzem Bałtyckim, Gdynia Orłowo, Polska

Gdzie w Polsce znajdziemy najpiękniejsze krajobrazy?

Polskie krajobrazy, Suwalszczyzna
Polskie krajobrazy, Suwalszczyzna

Pierwszym obszarem, o którym myśli większość ludzi zastanawiając się nad najpiękniejszymi widokami Polski, są Bieszczady. Te rozległe tereny z niewysokimi górami są pokryte lasami, polanami i niezliczonymi ilościami leśnych lub skalistych ścieżek, które umożliwiają turystom zaczerpnięcie świeżego powietrza w miejscach, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie pojechać na wycieczkę w Bieszczady, warto zaopatrzyć się w piękne fotografie, które są w dużej ilości dostępne na rynku stacjonarnym lub online. Wystarczy poszukać, aby szybko trafić na wyjątkowe zdjęcia, fototapety, czy też obrazy wykonane ręką profesjonalistów. 

Polskie krajobrazy, Bieszczady
Polskie krajobrazy, Bieszczady

Na nasze zainteresowanie zasługuje Polskie morze, które być może latem jest zasłonięte przez ludzi, ale zimą tworzy doskonałe przestrzenie, w których można naprawdę odpocząć i napawać się naturą. Obrazy na płótnie przedstawiające sztormy to doskonała dekoracja do domów i mieszkań osób, które cenią sobie nie tylko sztukę, ale po prostu polskość. 

Tatry, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Pejzaż górski

Kolejnym wartym uwagi obszarem są jeziora, które niestrudzenie wygrywają we wszelkich rankingach ciszy i bliskości z naturą. Najpiękniejsze fototapety przedstawiające zalesione obszary mazurskie, gdzie jeziora stanowią główny punkt dekoracji to coś, co będzie się doskonale prezentowało na ścianie w kuchni. Pomieszczenie to zyska naprawdę wiele, a mieszkańcy domu będą mogli w każdej chwili patrzeć na uspokajającą roślinność mazurską otoczoną przez przyjemne w wyrazie, większe i mniejsze jeziora.

Wschód słońca nad jeziorem Wigry, Klasztor Kamedułów, Wigierski Park Narodowy

Krajobrazy polskie to nie tylko naturalne przestrzenie, to również panoramy miast, które w odpowiednich warunkach mogą prezentować się naprawdę zjawiskowo. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby przekonać się, jak wieczorne światła rynków starych miast doskonale oświetlają brukowane, nierówne drogi i fasady wiekowych budynków.

Jak uwiecznić najpiękniejsze widoki krajobrazów polskich?

Polskie krajobrazy, Tykocin z lotu ptaka, Podlasie
Polskie krajobrazy, Tykocin z lotu ptaka, Podlasie

Jeśli nie umiemy robić zdjęć, a jednak chcielibyśmy uwiecznić lub po prostu posiadać w domu obraz, lub fototapety z polskimi krajobrazami, to warto znaleźć w internecie miejsca, które odwiedziliśmy. Oczywiście możliwe jest stworzenie fototapet z własnych zdjęć! Wystarczy poszukać w internecie firmy, która się tym zajmuje. Niezwykle ciekawą alternatywą dla współczesnych fototapet są obrazy na płótnie, które można kupić już gotowe, lub też zamówić ich stworzenie na podstawie wysłanego zdjęcia. 

Pieniny, Zamek w Niedzicy, Zalew Czorsztyński, Polska
Pieniny, Zamek w Niedzicy, Zalew Czorsztyński, Polska

Innym sposobem jest zatrudnienie fotografa, który pojedzie z nami w interesujące dla nas miejsca i stworzy ujęcia, o jakich marzymy. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, czego oczekujemy od wizerunku krajobrazu, na który patrzymy. Każde miejsce może być przedstawione w inny sposób, a pogoda i pora dnia ma tu również ogromne znaczenie. Zachód słońca nad jeziorem będzie zupełnie inny niż ciche zdjęcie tego samego miejsca w pełnym blasku dnia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać ujęcia idealnego, które ozdobi nasz dom w taki sposób, w jaki tego chcemy.

5/5 - (5 votes)