Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Paryż oferuje mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych.

Paryż - obrazy i fototapety

Wydrukuj zdjęcie Paryża jako obraz na ścianę lub fototapetę na wymiar

Wieża Eiffla to najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, uznawany za symbol tego miasta i niekiedy całej Francji.

Wieża Eiffla Paryż

Wydrukuj zdjęcie Wieża Eiffla Paryż jako obraz na płótnie lub fototapetę na ścianę

Od dawna Paryż znajduje się w centrum wydarzeń historycznych,  gospodarczych i politycznych. W Europie i na świecie miasto kojarzone jest przede wszystkim z wieloma zabytkami, muzeami oraz jako światowa stolica mody, rozrywki, kultury i nauki, a ostatnio niestety z zamachami.

Paryż

Wydrukuj zdjęcie Paryża w formie obrazu lub fototapety

Rocznie miasto odwiedza około 30 milionów turystów z różnych krajów i ze wszystkich kontynentów, głównie Amerykanie, Japończycy, Brytyjczycy i Rosjanie.

Paryż

Wydrukuj Wieżę Eiffla w formie obrazu na płótnie lub fototapety na ścianę

Nie da się także ukryć że paryskie place, parki i ulice nie należą do najczystszych, a można nawet rzec że są brudne. Wielu turystów doświadcza tzw. Syndromu Paryskiego.

Paryż - obrazy i fototapety

Wydrukuj zdjęcie Paryża nocą jak obraz na ścianę lub fototapetę

W Paryżu znajduje się wiele zabytków z różnych epok, dzieł sztuki, budowli architektonicznych, muzeów, uczelni oraz instytucji o znaczeniu międzynarodowym, to także stolica mody. My zachęcamy do odwiedzenia tego miasta, bo naprawdę warto!