Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie.

Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia – tak w swoich piosenkach śpiewał znany na całym świecie Frank Sinatra. Ta wspaniała metropolia z jednej strony zachwyci nas tętniącym w niej życiem, z drugiej jednak irytuje ciągłym hałasem. Można pójść nawet o krok dalej i stwierdzić, że miasto te na swój sposób nas fascynuje, a na swój przeraża. Dlaczego tak jest? Co kryje w sobie magiczny Nowy Jork? Dlaczego tak wielu Polaków osiedliło się tam na stałe?

Nowy Jork - Obrazy i Fototapety

W Nowym Jorku następuje zderzenie wielu ras i wielu kultur. Znajdziemy tu ludzi niemal z każdego kontynentu na świecie – Europy, Azji, a także z Afryki. Nic dziwnego, że rodowici Nowojorczycy odznaczają się dość dużą tolerancją. W mieście tym znajdziemy zarówno dzielnice białych jak i czarnych, a nawet własną dzielnicę… Polaków. Nowy Jork zrzesza zarówno aktorów jak i aktorki, malarzy, tancerzy, śpiewaków, a także naukowców i lekarzy. Można śmiało stwierdzić, że jest to swojego rodzaju ośrodek kulturalny i naukowy. Tylko w tym mieście znajdziemy multimilionerów, a zaraz obok nich bezdomnych, żydów i muzułmanów, chińczyków i Afroamerykanów.

Nowy Jork Brooklyn Bridge

Każdy, kto chociaż raz był w Nowym Jorku, jeszcze nieraz zapragnie odwiedzić to miejsce. Nic dziwnego, tamtejszy urok zachwycił już niejedną osobę. To, co zasługuje na uwagę to nie tylko drapacze chmur, ale również Broadway, Manhattan, Central Park, a także Most Brooklyński.

Nowy Jork - Obrazy na ścianę i fototapety na wymiar

Magii związanej z Nowym Jorkiem nie da się opisać słowami. Empire State Building, Chinatown, Wall Street, Harlem – każde miejsce zachwyci nas odrębną kulturą czy też architekturą. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na wycieczkę na niema drugi koniec świata, możemy pokusić się o niecodzienne dzieło sztuki. Przykładem mogą być tutaj wyjątkowe obrazy dostępne w naszej kolekcji. Każdy z nich znajdzie sprawi, że nasze wnętrze stanie się niepowtarzalne, tajemnicze, ekscytujące. Magia związana z Nowym Jorkiem może towarzyszyć nam każdego dnia.

5/5 - (3 votes)