Lawenda występuje w naturze na południu Europy, głównie wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, gdzie kwitnie od wiosny do jesieni. Lawenda jest rośliną ozdobną, ale jednocześnie uprawną, gdyż wykorzystywana jest do celów leczniczych oraz w kosmetyce.

Lawenda

Nowoczesne obrazy z kwiatami lawendy będą pięknie prezentować się w Twojej sypialni.

Lawenda osiąga wysokość do pół metra, w sprzyjających warunkach tworząc gęste kępy, składające się z łodyg porośniętych zielono-srebrzystymi listkami oraz fioletowymi kwiatami.

Obrazy lawenda

Obraz na płótnie w stylu retro ozdobi każdy salon i nada niepowtarzalnego charakteru.

Najpopularniejsze gatunki lawendy to: lawenda wąskolistna, lawenda francuska, lawenda wielodzielna oraz lawenda szypułkowa.

Lawenda Fototapety na wymiar

Zdjęcie motyla na lawendzie w formie fototapety na wymiar lub obrazu na ścianę będzie nietuzinkową ozdobą każdego pomieszczenia.

Lawenda jest rośliną nie tylko piękną i pachnącą, ale również użyteczną. Uprawiana na polach na dużą skalę wykorzystywana jest do wytwarzania olejków lawendowych, które wykazują działanie uspokajające, przeciwskurczowe i antyseptyczne.

Pole lawendowe

Pole lawendowe w formie obrazu na płótnie lub fototapety na ścianę do salonu z pewnością upiększy Twoje gniazdko.

Dużą popularnością cieszą się także wysuszone kwiaty lawendy, z których można wytwarzać pachnące ozdoby do wnętrz, dodawać do kompozycji kwiatowych lub suchych bukietów.