Paryż

Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Paryż oferuje mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych.

Paryż - obrazy i fototapety

Wydrukuj zdjęcie Paryża jako obraz na ścianę lub fototapetę na wymiar

Wieża Eiffla to najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, uznawany za symbol tego miasta i niekiedy całej Francji.

Wieża Eiffla Paryż

Wydrukuj zdjęcie Wieża Eiffla Paryż jako obraz na płótnie lub fototapetę na ścianę

Od dawna Paryż znajduje się w centrum wydarzeń historycznych,  gospodarczych i politycznych. W Europie i na świecie miasto kojarzone jest przede wszystkim z wieloma zabytkami, muzeami oraz jako światowa stolica mody, rozrywki, kultury i nauki, a ostatnio niestety z zamachami.

Paryż

Wydrukuj zdjęcie Paryża w formie obrazu lub fototapety

Rocznie miasto odwiedza około 30 milionów turystów z różnych krajów i ze wszystkich kontynentów, głównie Amerykanie, Japończycy, Brytyjczycy i Rosjanie.

Paryż

Wydrukuj Wieżę Eiffla w formie obrazu na płótnie lub fototapety na ścianę

Nie da się także ukryć że paryskie place, parki i ulice nie należą do najczystszych, a można nawet rzec że są brudne. Wielu turystów doświadcza tzw. Syndromu Paryskiego.

Paryż - obrazy i fototapety

Wydrukuj zdjęcie Paryża nocą jak obraz na ścianę lub fototapetę

W Paryżu znajduje się wiele zabytków z różnych epok, dzieł sztuki, budowli architektonicznych, muzeów, uczelni oraz instytucji o znaczeniu międzynarodowym, to także stolica mody. My zachęcamy do odwiedzenia tego miasta, bo naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *